Skip to main content

Вийшла книга про невидимих монахів Афону

Здавна на Святій Горі Афон передається ченцями з вуст у вуста легенда про сім (за іншими відомостями, дванадцять) отців-пустельників, що ховаються в непрохідних хащах на вершині Афона, що обходяться без їжі, пиття та одягу і постійно проводять у молитві за мир. Легенда свідчить, що ці стародавні старці, невидимі людям, перебувають у молитві до кінця часів, до самого явлення Христа та Страшного Суду. Саме вони, згідно з афонським переказом, звершать останню Божественну літургію перед смертю. Число їх, говорить переказ, ніколи не змінюється: коли один із пустельників відходить у інший світ, Бог приводить на його місце іншого.

 

 

Правда це чи лише красива благочестива легенда? Автор книги «Невидимі пустельники Афона», що нещодавно вийшла, монах Власій Святогорець багато років подорожував по подвижницьких місцях і гарту Святої Гори і скрупульозно збирав живі свідчення про зустрічі з таємничими старцями-пустельниками. Цих свідчень набралися десятки, тож зрештою з них утворилася ціла книга.

Грецьке видання цієї книги привітав, зокрема, єпископ Патарський Іриней (Константинопольський Патріархат). «Ця Ваша нова праця надасть неоціненну допомогу кожному православному християнину і кожній людині, яка живе далеко від благодаті Божої, — писав владика у зверненні до отця Власія. - Все людство нині знаходить "у джунглях". Люди перебувають у глибокій темряві, далеко від Світла Христового. Нещасні, страждаючі люди збільшують Голгофські страждання життя свого, бо живуть вони життям, ім'я якого — смерть… Наші святі своїм святим життям стали продовжувачами справи Христової, основою Церкви, друзями Бога та людей. Бог чує моління цих святих людей за своєю невимовною добротою і милосердям, тому що вони приносили і приносять у жертву своє святе життя заради любові Христової».

Відкривається книга переказами про древніх подвижників Афонських, чиї житія автор уподібнює історія життя стародавнього патріарха Еноха та пророка Іллі, яких Бог взяв зі світу ще живими. Більша частина книги присвячена розповідіям наших сучасників про дивовижні зустрічі з батьками, яких на Афоні називають «невидимими пустельниками», «невидимими подвижниками», «оголеними старцями» (таку назву вони отримали тому, що навіть взимку ходять у старому одязі, що ледве прикриває плоть) .

Поговорити з ними майже ніколи не можна: щойно побачивши гостей, ці пустельники, як правило, біжать і ховаються в місцях, непомітних для стороннього ока. Але іноді, як випливає з книги, вони самі спускаються в афонські монастирі для нічної молитви або щоб причаститися Святих Христових Тайн. Трапляються, хай і дуже рідко, вони повідомляють будь-кому з монастирської братії відомості, важливі для виправлення духовного життя ченців.

Доповнюють книгу слово преподобного Ісаака Сиріна «Про померлих батьків» і маленький словничок, який пояснює різницю між видами чернецтва афонського. Видання проілюстроване великою кількістю фотографій, які автор зробив у важкодоступних куточках Афона.

Книга буде цікава всім, кому не байдуже життя сучасних подвижників православної віри, афонські чернечі традиції та долі сучасного світу.

Облако тегов


Самые популярные статьи:

Апологетический центр

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети 
интернет

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes